بهترین ترند‌ها طراحی داخلی خانه چیست؟

بهترین ترند‌ها طراحی داخلی خانه چیست؟

بعد از اینکه خانه خود را تهیه کردید ذهن شما درگیر طراحی درون خانه می‌شود . شرکت‌ها تولید مبلمان هر ساله با تحقیقات میدان در میان مردم طرح‌های ترند شده‌ای را ارائه می‌دهند. این ترندهای طراحی داخلی یا به صورت کاملا جدید و مدرن هستند یا حال و هوای دکورهای قدیمی را به خود گرفته است. برخی از ترند‌ها مناسب خانه‌های ایرانیان نیست. با دیدن این طراحی ‌های داخلی می‌توان ایده گرفت و خانه‌ی خود را براساس آن و یا براسا چند طراحی ، تغییر دکور داد. در این مقاله به برخی از این ترند‌ها اشاره می‌کنیم:

از گیاهان بزرگ و برجسته در دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کنید

برای اینکه به خانه خود حس و حالی تازه ببخشید استفاده از گل‌ با برگ‌های بزرگ نظیر آرالیا، گلدان‌های شفلرا، دیفن باخیا، دراسنای پرچمی و.... به شما پیشنهاد می‌شود. شاید این گزینه را تعداد کمتری از افراد، امتحان کرده باشند چون در حالت عادی برای کاهش آلودگی استفاده از گیاهان آپارتمانی معمول است اما استفاده از گیاهان بزرگ در آپارتمان کوچک را کمتر کسی امتحان کرده است. مهمترین نکته‌ای که در این باره وجود دارد توجه به نور مناسب و آب کافی برای گیاهان درون آپارتمانتان است.

سقف خانه خود را رنگ کنید

 یکی از بهترین ترند‌ها، رنگ کردن سقف خانه است که مورد توجه بسیاری از ترند‌های طراحی قرار گرفته است. با اینکه اصولا به سقف خانه توجهی نمی‌شود و فقط هنگام نصب لوستر سقف را میبینید، باید به شما بگوییم که رنگ کردن سقف خانه به عنوان دیوار پنج، و استفاده از رنگ‌های تند و خنثی ، تاثیر شگرفی در زیبایی و به چشم آمدن چیدمان خانه می‌شود.

لوازم خانگی چند کاره را تجربه کنید

هر چقدر که آپارتمان‌ها کوچکتر شدند، طراحی دکور داخلی به سمت استفاده از لوازم خانگی چند کاره پیش رفت و افراد در طراحی داخلی خانه خود به استفاده از مبلمان چند کاره روی آورده اند. زیرا در این آپارتمان‌های کوچک استفاده از مبلی که چند کار را انجام می‌دهد مفیدتر است مثلا مبلی که تخت می‌شود و یا صندلی‌ای که هم برای غذا خوردن به کار می‌رود هم برای برای پذیرایی از مهمان. امروزه این لوازم خانگی چندکاره جای خود را در ترند‌های طراحی دکور باز کرده است.

رنگ‌های برجسته را فراموش نکنید

جدیدا استفاده از رنگ‌های برجسته مانند آبی پررنگ، سرخابی، نارنجی و.... در ترند‌های طراحی داخلی روی بورس آمده و هیجان زیادی را در چیدمان و طراحی دکور داخلی ایجاد می‌کند. اضافه کردن رنگ‌های برجسته حس خوب و پر نشاطی ایجاد می‌کند البته باید دقت کنیم تا در استفاده از این رنگ‌ها زیاده روی نکنیم و از رنگ‌های خنثی و ملایم نظیر طوسی و رنگ‌های پاستلی نیز استفاده کنیم تا هارمونی لازم ایجاد شود. به عنوان مثال در طراحی داخلی ، برای اینکه از رنگ‌های برجسته استفاده کنیم، مبلی با رنگ برجسته به کار ببریم. اما باید یادمان باشد که در کنار آن مبل رنگ خنثی و ملایم هم استفاده شود.

مبلمان و لوازم خانه با لبه‌های منحنی را در خانه خود به کار ببرید

امروزه استفاده از مبلمان و لوازم با کناره‌های منحنی بسیار پرطرفدار شده که به راحتی جای لوازم منزل جعبه مانند و مکعبی با لبه‌های تیز را گرفته است. صندلی‌های نرم و گرد ، حتی میزهای چوبی، پاف‌های همراه مبلمان و... مثال هایی از این لوازم هستند که نظر مردم را به خود جلب کرده و جای خود را در طراحی ترند‌های دکوراسیون باز کرده و در چینش مبلمان تاثیر زیادی گذاشته است. جالب اینجاست که بدانید در دهه‌های 70 و 80 میلادی این مدل مبلمان که دارای لبه‌های منحنی هستند  روی بورس بودند اما کم کم مبلمان با لبه‌های تیز و سلطنتی و مبلمان‌های سفت و خشن جای آن‌ها را گرفت امروزه مردم ازین مدل های شق و رق خسته شدند و به سمت مبلمان‌های کروی و راحت سوق پیدا کرده‌اند.