پارتیشن شیشه ای‌ چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پارتیشن شیشه ای‌ چیست و چه کاربردهایی دارد؟


امروزه، انواع و اقسام مختلفی از پارتیشن های چوبی، فلزی و شیشه ای وجود دارند. که با توجه به کاربردشان در زمینه های مختلفی استفاده می شوند.

پارتیشن شیشه ای یکی از مهم ترین انواع پارتیشن ها است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و کاردبرد هایش را بیان کنیم.

پس در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید و ادامه ی مطلب را از دست ندهید.

 پارتیشن شیشه ای چه استفاده ای در دکوراسیون دارد؟


 شاید در گذشته، پارتیشن شیشه ای بیشتر در اداره ها و محیط های اداری استفاده می شد. اما هم اکنون به دلیل زیبایی در طراحی دکوراسیون منازل نیز کاربرد دارند.

پارتیشن ها در فضاها و محیط های گوناگونی مثل شرکت ها، اداره ها، محیط های خدمات رسان، ساختمان تجاری، منازل مسکونی و بسیاری موارد دیگر، استفاده می شوند.  

استفاده از پارتیشن شیشه ای در فضای خانه:

همان گونه که در قسمت بالا نیز اشاره کردیم، پارتیشن های شیشه ای علاوه بر اداره ها و فضاهای کاری، در دکوراسیون منزل نیز، استفاده می شوند.

لازم است که قبلا از تهیه ی هر نوع پارتیشنی، دکوراسیون منزل خود را در نظر بگیرید. گاهی دکوراسیون  به گونه ای است که می توان از پارتیشن های شیشه ای برای زیبایی هرچه بیشتر آن ها استفاده کرد.

جالب است بدانید که استفاده از این نوع پارتیشن در حمام، جلوه ی زیبایی به این قسمت از خانه می بخشد.

همچنین اگر مایل بودید که ناهارخوری شما به قسمت های مجزایی تقسیم شود، می توانید بدون هیچ گونه محدودیتی و با استفاده از پارتیشن شیشه ای این کار را انجام دهید.

استفاده از پارتیشن شیشه ای در محیط کار:

پارتیشن های شیشه ای، بخش جدایی ناپذیر دکوراسیون در دفاتر کار هستند و زیبایی محیط را با جدا کردن بخش های مختلف دوچندان می کنند.

یکی از ویژگی های خوب این پارتیشن ها این است که فضای آرامی دارند و هیچ گونه صدایی را به بیرون منتقل نمی کنند. همچنین مانع ورود صداهای خارجی نیز می شوند.

مجموع این دلایل باعث شده اند که افراد زیادی تمایل داشته باشند  از آن ها در دکوراسیون محیط کار استفاده کنند.

  انواع مختلف پارتیشن شیشه ای:

تنوع زیادی در انواع پارتیشن های شیشه ای مشاهده می شود که با توجه به محیط و فضاهای مختلف، انتخاب می شوند.

در ادامه چند مورد از آن ها را معرفی خواهیم کرد.

۱)پارتیشن های دوجداره:

این نوع پارتیشن ها از نظر مقاومت، استحکام و زیبایی قابل قبول هستند و ضخامت آن ها برابر با ۱۲ تا ۲۶ میلی متر می باشد.

 یکی از نقاط قوت این نوع پارتیشن، قابلیت جذب صدای بالا در آن است. به همین دلیل افراد زیادی راغب هستند که از آن در دکوراسیون استفاده کنند.

 ۲) پارتیشن های تک جداره:

طبیعتا پارتیشن های تک جداره ضخامت کمتری دارند. به همین دلیل، قابلیت جذب صدا در آن ها کاهش می یابد. مشکل دیگر این نوع از پارتیشن های شیشه ای این است که به سرعت متحمل آسیب می شوند. به همین دلیل، امنیت آن ها کمتر است و افراد مختلف ترجیح می دهند که کمتر از آن ها استفاده کنند.


۳) پارتیشن سکوریت:

با استفاده از این نوع پارتیشن که برای تهیه ی آن از شیشه استفاده می کنند، فضاهای مختلف نور دریافت کرده و نقطه ی تاریکی دیده نمی شود.

همچنین به دلیل جنس این پارتیشن، اگر مایل بودید می توانید از پنل های جدا کننده نیز استفاده کنید.

یکی از مزایای  پارتیشن های سکوریت، کاهش صداهای ورودی و خروجی است که از این نظر مانند پارتیشن های دوجداره عمل می کنند.

اگر قصد داشتید تا از این نوع پارتیشن استفاده کنید، رنگ و طرح مورد علاقه ی خود را با توجه به محیط اطرافتان انتخاب کنید. چرا که پارتیشن های سکوریت در انواع مختلفی تولید می شوند.