راهنمای انتخاب کاغذ دیواری در نشیمن گاه

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری در نشیمن گاه

تغییر دادن رنگ دیوار ها، حال و هوای خانه را تغییر می دهد و باعث افزایش روحیه و آرامش افراد خانواده می شود.

عده ای از افراد دوست دارند که از رنگ آمیزی استفاده کنند. اما بعضی ها هم ترجیح می دهند که از انواع و اقسام مختلف کاغذ های دیواری که در بازار موجود هستند، استفاده کنند.

به دلیل تنوع بالایی که در تولید کاغذ های دیواری وجود دارد، انتخاب در مراحل اولیه کمی سخت به نظر می رسد. قبل از اقدام کردن برای خرید، در ذهن تجسم کنید که کدام رنگ و طرح بیشتر به فضای خانه ی شما می آید.

در هنگام خرید کاغذ دیواری، توجه به چه نکاتی ضروری است؟


بهتر است که رنگ پرده ها و مبلمان را در نظر داشته باشید. همچنین گزینه های دیگری مثل کوچک و بزرگی فضا، وجود یا عدم وجود پنجره در پذیرایی و یک سری عوامل دیگر در انتخاب کاغذ دیواری مناسب، موثر هستند.

هنگامی که به کاغذ دیواری نصب شده روی دیوار نگاه می کنید، ترکیبی از رنگ های مختلف به کار رفته در قسمت پذیرایی را می بینید. پس بهتر است که این رنگ ها هماهنگی لازم را با هم داشته باشند تا چشم ها آرامش لازم را در هنگام نگاه کردن به آن ها به دست آورند.

یکی از نکات مهم دیگری که توجه به آن خیلی مهم است، در نظر گرفتن تعداد پنجره هایی است که در قسمت پذیرایی منزل وجود دارد.

نکات طلایی که در هنگام انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی باید به آن توجه کرد.

هدف از نگارش این قسمت، دادن اطلاعات مفیدی در زمینه ی کاغذ دیواری است که بدون شک در هنگام خرید به دردتان می خورد.

۱)توجه به رنگ وسایل داخل منزل:

استفاده از رنگ های دلخواه، بدون این که هماهنگ بودن آن ها را در نظر بگیرید، آرامش فضای منزل را از بین می برد. اما در صورت رعایت این نکته ی طلایی، زیبایی خانه ی شما دوچندان خواهد شد.

۲) طرح های شلوغ، گزینه های مناسبی نیستند.

از آنجایی  که این طرح ها شلوغ هستند و زود چشم را خسته می کنند، گزینه ی مناسبی برای خرید نیستند.

در مقابل طرح های شلوغ، کاغذ دیواری های ساده ای وجود دارند که علاوه بر شیک بودن، آرامش خاصی را مهمان خانه های شما می کنند.

۳) انتخاب ترکیبی از طرح های ساده و شلوغ:

در این مورد می توانید از طرح ساده و شلوغ، به طور همزمان استفاده کنید. مثلا می توانید در مورد اصلی ترین دیوار های پذیرایی، از طرح های ساده تر و در قسمت هایی مثل گوشه ها که دید کمتری دارند، از طرح های شلوغ تر استفاده کنید.

۴) استفاده از طرح های راه راه و عمودی:

مزیت این نوع از کاغذ ها، ایجاد خطای دید در هنگام نگاه کردن است که باعث بلند تر دیده شدن دیوار  و کوتاه  به نظر رسیدن سقف ها می شوند.

اگر علاقه مند هستید که فضای داخل منزلتان آرامش بیشتری داشته باشد، می توانید در هنگام انتخاب کاغذ دیواری، از رنگ های ملایم استفاده کنید. ویژگی خوب رنگ های گرم، ایجاد آرامش، صفا و صمیمیت در میان اعضای خانواده است.


مناسب ترین رنگ ها برای قسمت پذیرایی، دو رنگ آبی و سبز هستند. این رنگ ها چشم را خسته نمی کنند و علاوه بر این، باعث شادابی همیشگی محیط خانه خواهند شد.


از رنگ های تیره پرهیز کنید. چرا که فضای داخلی خانه را کوچک تر از آن چه که هست نشان می دهند و زود هم از چشم می افتند.


 یکی از نکات مهم دیگر که توجه به آن لازم است، در نظر گرفتن رنگ کف پوش ها در هنگام انتخاب کاغذ دیواری می باشد. کاغذ هایی دیواری گل دار، مناسب خانه هایی هستند که کف پوش آن ها، طرح ساده ای دارد.