رنگ کفپوش پارکت یا لمینت را چطور انتخاب کنیم که با هر فضایی هماهنگ شوند؟

رنگ کفپوش پارکت یا لمینت را چطور انتخاب کنیم که با هر فضایی هماهنگ شوند؟


با انتخاب رنگ درست برای کفپوش پارکت یا لیمنیت منزلتان، می توانید در هزینه هایتان صرفه جویی کنید. رنگ کفپوش می تواند نقص ها و کاستی هایی مثل کم نور بودن یا کوچک بودن را بپوشاند. دیگر مجبور نیستید با کوچکترین وسیله ای که برای منزلتان می خرید، نگران این باشید که مبادا رنگ آن با رنگ کفپوش هماهنگی نداشته باشد. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کدام رنگ ها با هر فضایی هماهنگ می شوند؟

جواب این سوال، رنگ های خنثی است. رنگ هایی مثل طوسی مایل به کرم، سفید، خاکستری، بنفش مایل به ارغوانی، آبی ملایم، بژ، یاسی، خاکستری سنگی، شیری، شنی و قهوهای، در گروه رنگ های خنثی قرار می گیرند. جنس این رنگ ها بسیار ملایم است و یا خنثی اند و یا تناژ خیلی پایینی دارند. بر خلاف رنگ هایی مثل قرمز، هیچ وقت شما را خسته نمی کنند. 

این رنگ های کلاسیک نه تنها هیچ وقت قدیمی نمی شوند، بلکه هر سال استفاده از آن ها افزایش هم می یابد. رنگ های خنثی بسیار چشم نوازند و اگر از جنبه روانشناسی رنگ ها آن ها را بررسی کنیم، متوجه می شویم برخلاف تصور عموم، که فکر می کنند این رنگ ها خسته کننده، حوصله بر و ناراحت کننده هستند، بسیار آرامش بخش هم هستند. این رنگ ها معمولا حس خاصی را به فرد بینند القا نمی کنند و زمینه بسیار مناسبی برای سایر وسایل به شمار می روند. 

  • چرا باید از رنگ های خنثی استفاده کنیم؟

جدا از کاهش هزینه های آتی، رنگ های خنثی باعث می شوند افراد به وسایل خانه شما بیشتر توجه کنند. مثلا خانه ای را تصور کنید که دیوارهای آن زرد قناری است. هر کس که وارد این خانه می شود، قبل از این که به مبلمان و دکوراسیون خانه دقت کند، دیوارها را می بیند و ممکن است آن قدر ذهنش درگیر این رنگ شود که دیگر متوجه تلاش شما برای چیدمان خانه نشود.

استفاده از رنگ های خنثی و روشن در کفپوش خانه باعث می شود خانه های کوچک، بازتر و بزرگ‌تر به نظر برسد. بعد از انتخاب مبلمان هم خانه شلوغ نمی شود. این رنگ ها در نور پردازی خانه هم تاثیر به سزایی دارند و خانه را روشن‌تر می کنند.

اگر خانه ها بزرگ‌تر باشند، می توانید از رنگ های تیره هم استفاده کنید. منظور از بزرگی این است که عرض آن ها بیش از 5 متر و مساحتشان حداقل 25 متر باشد.

علاوه بر این، با انتخاب رنگ های خنثی به عنوان رنگ پارکت یا لمینت منزلتان هر وقت که بخواهید، می توانید از رنگ های دیگر هم استفاده کنید. مثلا رنگ سفید را با اکثر رنگ های دیگر می توان ترکیب می کرد. 

با وجود رنگ های خنثی به راحتی می توانید سبک چیدمان خانه خود را تغییر دهید و برای مثال هر وقت از سبک مدرن خسته شدید، به سراغ سبک کلاسیک بروید. رنگ های خنثی نه تنها مشکلی برایتان ایجاد نمی کنند، بلکه زیبایی منزلتان را هم دو چندان می کنند.

  • نکته:

هر وقت که احساس کردید منزلتان خالی به نظر می رسد، می توانید با نصب چند تابلو یا وسایله تزئینی مشکلتان را حل کنید.

بهترین رنگ هایی که می توانید با رنگ های خنثی ترکیب کنید عبارتند از: زرد ملایم، آبی، بنفش متمایل به خاکستری و صورتی ملایم است.