برای رنگ آمیزی اتاق های کوچک از چه رنگی استفاده کنیم؟

برای رنگ آمیزی اتاق های کوچک از چه رنگی استفاده کنیم؟

انتخاب یک رنگ مناسب، نقش به سزایی در تغییر فضای منزل دارد. اگر از رنگ مناسبی استفاده شود، علاوه بر دوچندان کردن زیبایی دکوراسیون،  آرامش و  روحیه ی افراد خانه را نیز، افزایش می دهد.

یکی از نکاتی که توجه به آن ضروری است، هماهنگ کردن  وسایل درون منزل با رنگ دیوار ها می باشد.

قصد داریم تا در این مطلب راجب نکات کاربردی در رنگ آمیزی اتاق های کوچک صحبت کنیم. بدون شک به کار بردن این نکات، آرامش منازل شما را بیشتر خواهد کرد.


انتخاب مناسب رنگ :


رنگی که برای دیوارهای خود انتخاب می کنید علاوه بر تغییر فضا و جو درون منزل، نقش موثری در کوچک یا بزرگ دیده شدن خانه ی شما دارد.

  رنگ سفید طرفداران زیادی دارد و بیشتر برای رنگ آمیزی منازل از آن استفاده می شود. این رنگ  خصوصاً در مورد دیوارهای پذیرایی کاربرد دارد.

اگر می خواهید فضای خانه تان بزرگتر به نظر برسد، از به کار بردن رنگ های تیره در دکوراسیون آن خودداری کنید. بهتر است از خریدن کوسن، پرده، مبلمان و همچنین  فرش های تیره نیز، خودداری کنید.


 رنگ آمیزی اتاق پذیرایی کوچک:     

  یکی از مشکلات اساسی هنگام رنگ آمیزی منزل، انتخاب رنگ مناسب برای دیوار ها است.

  توجه به یک سری نکات، قبل از رنگ آمیزی منزل ضروری است. مثلا نباید از رنگی استفاده کنید که بعد از مدتی چشم هایتان را خسته کند یا دلتان را بزند.       

اگر تمایل دارید که اتاق های کوچک تر منازلتان بزرگ دیده شوند، بهتر است از بیشتر از سه رنگ  بنفش، آبی و سبز استفاده کنید.    

  همچنین از به کار بردن یک سری از رنگ ها در اتاق پذیرایی خودداری کنید. آبی نیلگون، زرد و بژ خاکی، نمونه ای از این رنگ ها هستند.     

 اگر بین دو رنگ آبی و سبز بالنگ تردید دارید، بهتر است از سبز بالنگ استفاده کنید.


رنگ اتاق پذیرایی کوچک و مناسب


اگر می خواهید که اتاق های کوچکتان بزرگتر از اندازه واقعی خود دیده شوند، می توانید همزمان از دو رنگی که نزدیک هم هستند استفاده کنید.

اگر جزو افرادی هستید که به فضای شاد و هیجان انگیز علاقه ی زیادی دارید،  می توانید درصد کمی از رنگ قرمز را در رنگ اصلی خود به کار ببرید.

برای بزرگ تر دیده شدن اتاق ها، ایده های زیادی وجود دارد. مثلا یکی از دیوارها را به رنگ نارنجی یا قرمز در بیاورید و در رنگ آمیزی بقیه ی آن ها از رنگ سفید که پرطرفدلر ترین رنگ است، استفاده  کنید.

همچنین می توانید دیوارها را به صورت راه راه و با  ترکیب  دو رنگ مختلف تیره و روشن رنگ آمیزی کنید. این ایده نیز، جالب خواهد بود و دکوراسیون منزل شما را زیباتر خواهد کرد.

بهتر است در رنگ آمیزی اصلی ترین دیوار اتاق خود، از رنگ های تیره استفاده کنید. اما توجه کنید که رنگ های تیره را برای همه ی اتاق ها انتخاب نکنید و بقیه دیوارها را با رنگ های روشن تر رنگ آمیزی کنید تا فضای خانگی تان بزرگتر دیده شود. 

در روش دیگر میتوانید دیوارهای خانه یا پذیرایی را با استفاده از یک نوع رنگ مشخص رنگ آمیزی کنید و برای بزرگتر دیده شدن فضای منزل ، از چراغ ها یا لوستر های تیره تر از رنگ اصلی استفاده کنید.

مدرن کردن فضای منزل:

به کار بردن همزمان دو رنگ  خاکستری و آبی در رنگ آمیزی منزل، فضای خانه را بسیار شیک و مدرن جلوه می‌دهد.

  وسایل جدید منزل خود را از میان رنگ های سرد انتخاب کنید. و دیوار های منزل را به رنگ سفید دربیاورید.

از مزایای رنگ سفید، می توان به بزرگ دیده شدن فضای منزل و همچنین افزایش روحیه اشاره کرد. این رنگ خانه را از یکنواختی نجات می دهد.

این نکته را نیز، مد نظر قرار دهید که در صورت رنگ آمیزی منزل با استفاده از رنگ های گرم مثل زرد و نارنجی، هرگز مبل های سفید خریداری نکنید.