اشتباهاتی در دکور که خانه‌تان را دلگیر می‌کند

اشتباهاتی در دکور که خانه‌تان را دلگیر می‌کند

اگر خانه شما کوچک است و برای دلبازتر شدن آن تلاش می‌کنید اشتباهاتی که در این مقاله می‌خوانید را انجام ندهید. با انجام این اشتباهات باعث می‌شوید تا خانه‌تان دلگیر شود و در خانه خود احساس تشویش و سردرگمی داشته باشید. این اشتباهات در میان بسیاری از مردم رایج است زیرا که بعضی از مردم فکر می‌کنند هر چه بزرگتر و رنگی رنگی تر و پرتر، خانه‌شان زیباتر می‌شود.

  • اگر از اشیای بزرگ در دکور داخلی خود استفاده نکنید: قاعدتا مجسمه‌های بزرگ در خانه‌های کوچک زیبایی ایجاد نمی‌کند بلکه خانه را بیشتر خفه و شبیه به انباری می‌کند. استفاده از گلدان خوب است اما گلدان‌های حجیم را داخل خانه کوچک نگذارید. همچنین وقتی خانه‌تان کوچک است نباید از مبلمان عریض و مسطح استفاده کنید. گرچه ممکن است پشت ویترین مغازه‌ها، تمامی این لوازم بزرگ جذابیت خاصی دارد. می‌دانم و درکتان می‌کنم اما این لوازم مناسب خانه کوچک نیست زیرا خانه را کوچک‌تر می‌کند و حس تنگی و زندان را بوجود می‌آورد. هر خانه‌ای براساس اندازه و خیلی چیزای دیگر لوازم مخصوص به خود را می‌طلبد.

  • خانه را رنگارنگ نکنید: همه‌ی رنگ‌ها زیبا هستند ولی همه‌ی رنگ‌ها را نمی‌توان در یک خانه کوچک به کار برد . حتی همه‌ی رنگ‌ها را در خانه‌ی بزرگ هم نمی‌توان به کار برد. بهتر است برای خانه‌ی کوچک از وسایل رنگارنگ استفاده نکنید و سعی کنید که لوازم خانه بین دو الی سه طیف رنگی در گردش باشد. تازه این رنگ‌ها هم باید در رنج همدیگه باشند. به عنوان مثال می‌توانید از سه ترکیب رنگ صورتی ، طوسی و سفید و یا تریکبات دیگر رنگی ،بهره بگیرید. 

  • از کاغذ دیواری با طرح‌های درست استفاده نکنید:  اگر تصمیم دارید به جای رنگ کردن دیوار، از کاغذ دیواری استفاده کنید، کاغذ دیواری‌های ساده یا با بافت ریز به کار ببرید. بافت‌های درست و طرح‌های بزرگ محیط خانه را کوچک‌تر نشان می‌دهد این در حالی است که استفاده از کاغذ دیواری با طرح ریز به خانه حجم می‌دهد و آن را بزرگتر نشان می‌دهد. حتی طرح فرش منزل خود را نیز گل ریز انتخاب کنید و حتی گلدان‌هایی که برگ‌های ریز دارند را در خانه بکار ببرید. این لوازم برای خانه‌های کوچک مناسبتر هستند زیرا که خانه کوچک را بزرگ نشان می‌دهند.

به عنوان مثال می‌خواهیم برای یک خانه 45 متری لوازم منزل تهیه کنیم. خب از دیوار‌های این خانه شروع می‌کنیم. بهتر است که دیوارها را رنگ روشن نظیر سفید در انواع طیف‌های سفید یخچالی، سفید شیری، سفید استخوانی و... استفاده کنید اما اگر می‌خواهید کاغذ دیواری استفاده کنید بهتر است کاغذ دیواری با رنگ روشن و طرح‌های ریز به کار ببرید . البته می‌توانید هم رنگ بزنید و هم کاغذ دیواری کنید مثلا یک دیوار را کاغذ دیواری بزنید و مابقی دیوارها را رنگ کنید این سبک جدیدا بسیار پر کاربرد شده است. حال برای داخل خانه سه ترکیب رنگ انتخاب می‌کنیم : من رنگ‌های سفید و طوسی و صورتی را پیشنهاد می‌دهم. حالا در انتخاب لوازم دقت بیشتری می‌کنیم مثلا برای لوستر سقف منزل بهتر است که لوستر چسبیده به سقف و رنگ روشن انتخاب کنید و از یک لوستر کوچک دیوار هم بهره ببرید. چند گلدان با برگ‌های ریز مثل پتوس و شمعدانی را استفاده کنید تا خانه‌تان طراوت پیدا کند. سپس پرده را صورتی برگزینید و ریسه‌ی چراغی زیبایی از کنار آن به سمت زمین وصل نموده و شب هنگام نوری زیبا ایجاد کنید. مبل را هم می‌توانید طوسی با کوسن‌های صورتی برگزینید. حال اگر فرش استفاده نکنید خیلی بزرگتر دیده می‌شود اما اگر اصرار به داشتن فرش دارید بهتر است که فرشی با طرح‌های ریز به رنگ طوسی سفید انتخاب کنید.